Nakties šešėliai

Miestas skendėjo tamsos ir mažų žiburėlių sūkuryje. Atrodo, pasaulis bando pasislėpti, tačiau daugybė šviesos spindulių neleidžia to padaryti. Mano rankas šildė puodelis kavos, kuria karts nuo karto sušildydavau savo vidų (jei tik tai įmanoma padaryti). Veidą žnaibė šaltukas, o aš bandžiau atgauti tamsos ir nuovargio pagrobtą protą.
Įsėdusi į autobusą, įsijungiau muziką. Ausinukai slėpė mane nuo man nepatinkančių pasaulio garsų, o siela kartu dainavo mėgiamą melodiją. Užsimerkimo akimirka. Pabėgimo nuo pasaulio neturint proto.

Per dažnai daug ką darome ne taip. Slepiamės šešėliuose, neparodydami pasauliui, kas iš tiesų esame. Tik vienetai drįsta sužibėti. Visai kaip žibintai tamsioje gatvėje. Save guodžiam nerimtais ir nesvariais argumentais. Leidžiamės talžomi skaudžių vėjų, o kai nebeištveriame, dar giliau slepiamės. Nebandom kovoti. Nebandom mąstyti, ką daryti. Atiduodame protą tamsioms dienoms ir... ir pasiduodame.

Gal laikas kažką keisti?

Pavyzdžiui, pradžią. Slėpimąsi. Gal išlendam iš sutrūnijusių ir ištęstų šešėlių?

Pavargęs tikėjimas

Kaip seniai savy beturėjau tokią jausmų maišalynę. Kiek laiko praėjo, kai paskutinį kartą  gaudžiau šviesos greičiu lakstančias mintis, kiek laiko aš jau kovoju pati su savimi. Per ilgai einu prieš save. Per ilgą laiko tarpą aš nieko nedaviau sau. Tapau darboholike, nematančia nieko, apart darbo. Bet, kai pamąstau, viskas prieš mano valią...

Dabar pavargau. Pervargau. Per šeštą pamoką man jau ,,nebelaiko" kojos, keliai linksta. Per septintą jau nebepajėgiu mąstyti. Tada būna būreliai - tikra atgaiva protui. Visiškas nušvitimas. O vakare, grįžus namo ir jau darant namų darbus, po pusantros valandos darbo imu atsijunginėti. Nepajuntu, kaip jau numeruoju ,,1,2,4,5,6,7,9...". Nesąmoningai brėžiu lenteles su trigubu eilučiu kiekiu. Toks jausmas, kad užmiegu prie namų darbų atmerktom akim ir staigiai vėl pabundu. Jei taip dar mėnesį be pertraukų, neištversiu. Kas naktį tik penkios-šešios valandos miego... Man tai tikra tragedija.

Žinau, žinau, studijuojant bus baisiau. Bet čia viso labo 9 klasė. Ne 12, net ne 11. Jaučiuosi labai labai labai labai pavargusi.

Jei galvą apsunkintų tik mokslai, viskas būtų paprasta. Bet niekas neapsieina vien mokslais. Namai. Įvairios problemos. Pikti draugai. Nesusipratimai. Kasdieniniai rūpesčiai...

Keista, kai viskas per daug greitai keičiasi. Esu lyg duobėj, o visi toli nubėgę. Atsilieku gal keliolika kilometrų... O aš vis dar iš tos vienos duobės nesugebu išlipti.

Šiąnakt rašyčiau ir rašyčiau. Rašyčiau ir rašyčiau. Vis daugiau. Be perstojo. Nes šiąnakt - minčių proveržis. Bet laikrodis man tyliai kužda, kad liko gal šešios valandos miego... O mano kūnas jau nebesileidžia judinamas.

Tikiuosi, kad greitu metu tai pasikeis.
Labai nuoširdžiai tikiuosi.

Išsiliejau

Iš karto nuoširdžiai atsiprašau šių dalykų mylėtojų, nu bet per daug neapykantos susikaupė, kad bambėčiau tik savo draugų facebook'o langeliuose ar močiutei palei ausį. Įspėjimas: mano nuomonė neturi sutapti su jūsų nuomone.

KAS PER ŠŪDUKAS YRA TA GEOGRAFIJA. DAŽNAI  ISTORIJA. IR KARTAIS RUSŲ.

NU KAIP NEKENČIU ŠITŲ PAMOKŲ, TAI NORS IMK IR APSIVERK.

Geografija - mokslas apie žemę. Žemė - sunkiokota, išdarkyta baisų siaubūnų - žmonių. Žmonės dažnai skaudina. Skausmas labai bjaurus dalykas. Bjaurus dalykas = geografija.

Kokio velnio turiu mokytis aš tą geografiją, jei ji man nė trupučio nepatinka. Kam ta geografija? Pasijungi žinias ir žinai, ką reik žinot, nes Šulija viską pasako. O čia dabar... lyg man įdomu ir lyg man reikės žinoti, kaip ciklonai ar anticiklonai juda. Fizika jau milijoną kartų geriau - bent galėsiu apsiskaičiuot, kiek ledukų į gėrimą dėti, kad būtų reikiamos temperatūros. Nemoku giegės. Nesuprantu giegės. Kam ta giegė. Pažadu, ji bus pirmas dalykas, kuri tvosiu į šiukšlinę vienuoliktoj klasėj. Nors ir dabar su mielu noru supakuočiau visas knygas ir sąsiuvinius į gražią dėžutę ir įteikčiau mokyklos direktoriui.

Rusų irgi panašu. Per pamoką neišmoksti galybės žodžių, o paskui rašyk laišką pažymiui. Kaip aš galiu rašyt, jei net nežinau, kaip yra ,,nes" arba ,,manau, kad"... Pieva pieva pieva pieva pieva pieva pieva pieva pieva pieva pieva pieva didžiausia pieva pieva pieva pieva pieva.

Ir istorija. KOKIO VELNIO AŠ TURIU MOKYTIS, KAIP KOKS VALDOVAS, MIRĘS PRIEŠ TRIS ŠIMTUS METŲ IR TURĖJĘS PSICHIKOS PROBLEMŲ, NUSKRIAUDĖ VARGŠUS PAPRASTUS ŽMONĖS. KODĖL AŠ TURIU KALTI DATAS APIE AROGANCIJOS KUPINŲ DIDIKŲ GYVENIMUS, JEI JIE VISO LABO IŠGARSĖJO ,,GERO" KRAUJO DĖKA. KODĖL AŠ TURIU MOKYTIS APIE DIDŽIAUSIAS PASAULIO NETEISYBES IR NETEISĖTAI UŽDIRBTUS (DAŽNIAUSIAI) NUOPELNUS.

Išsiliejau. Nekenčiu geografijos. Ir istorijos. Ir rusų.

Užtat myliu biologiją, chemiją, matematiką, lietuvių ir fiziką. Ten tai mokslai. Ne taip kaip geografija....

Mažos mergaitės didelė svajonė

Kai buvau mažytė, turėjau didelę svajonę. Tokią milžinišką, kad ji sugebėjo kartu su manimi užaugti net iki šiandienos. Taip, dabar, būdama penkiolikos, aš to vis dar nesvietiškai noriu. Deja, ši svajonė taip ir liks svajone... Bet kiekvienas kažkada norime kažko neįmanomo, tiesa?

Svajoju apie kambarį. Taip, apie kambarį. Per vieną kambario sieną - didžiulis langas, kuris žiūri į rytų arba į vakarų pusę. Prie lango - fortepijonas. Tikras, ne elektrinis, juodos spalvos fortepijonas. Pastatytas taip, kad pasukus galvą dešinėn matyčiau aukse paskendusį dangų, kuris tarsi nupieštų iš instrumento išsiliejusią muziką. Kambario sienos būtų geltonos, o to didžiulio lango rėmai - auksiniai. Kad saulė, sublizgėjusi ton pusėn, atrodytų dar gražesnė. Priešingoje sienoje, nei yra didysis langas, stovėtų didžiulė knygų lentyna, perkrauta visokiausių knygų - pradedant Šekspyro kūriniais, baigiant ,,Hariu Poteriu". Be fortepijono ir knygų lentynos būtų didelė sofa, tamsiai žalia, kaip ir kilimas, plytintis per viso kambario grindis. Ir daug žvakių, nes naktį tas kambarys tamptų dar ypatingesnis. Kai gročiau naktį, pratraukčiau auksines užuolaidas ir skambindama matyčiau milijonus žvaigždių... O židinyje pleventų ugnis, kuri visada įneštų gyvastį į kambarį. Dar kambaryje turėtų būti patogi kėdė ir mano akordeonas. Ir mano pianinas, jei sumąstyčiau grįžti į prisiminimus. Ant sofos turėtų būti didelis ir pūkuotas pledas. Ir dar nedidutė spintelė, kurioje visada būtų arbatinukas,  puodelis ar maišelis mėtų arbatos. Ir dar...

Ech. Svarbu, kad po dešimties ar daugiau metų mano namuose būtų pianinas. Geriausia - mano senas geras. Mano tėčio senas geras. Kažkada būsiantis ir mano vaikų. Svarbu, kad po daug metų užsimerkusi ir švelniai prilietusi klavišus matyčiau mergaitę, kojas pasirėmusi į knygų krūvelę, nes žemę pasiekia tik pėdų galiukais. Mergaitę, kuri nedrąsiai mažais pirštukais dėlioja ,,Krokodilo Genos dainelę". Mergaitę, kuri po kelerių metų pro ašaras šlifuos Dvariono kūrinius ar nelengvas polifonijas. Mergaitę, kuri niekaip negalės palikti muzikos mokyklos. Svarbu, kad ir po daugelio metų mano pirštai paliestų pianino klavišus, šie - stygas, svarbu, jad stygos vis dar virpėdamos išleistų tikslingus garsus, o šie suvirpintų mano sielas stygas. Svarbu, kad suvirpinta mano siela vėl priverstų pirštus lakstyti po juodai baltą taką. Svarbiausia, kad tas stebuklingas ratas niekada nenustotų suktis.

O išgyvensiu ir be didelio lango į vakarus, be juodo fortepijono ir tamsiai žalios sofos geltonų sienų fone...

Be minties

Kartais net nesusimąstome, kodėl vyksta žiaurūs dalykai. Nepagalvojame, kodėl šimtai mirčių tik šokiruoja, o vienintelė žūtis sužlugdo tavo asmenybę keleriems metams. Laikome savo gyvenimą žiauriu, o kitų - tik šiaip prastu. Kartojame nepažįstamajam, jog ,,tu nieko nesupranti", nors didelė tikimybė, kad jis supranta dar daugiau už tave. Nuvertiname ir ignoruojame gyvus, prisimename mirusius. Užmirštame judėjimą į priekį. Užsidarome kambaryje, net jei lauke - gražiausias kada nors buvęs pavasaris. Net jei tuo tarpu - žiema. Gyvename komforto zonoje, kol mes nesame priversti pasijudinti. Bet nė vienas nemirštame niekad nepajudėję, kad ir kaip tai žiauriai skambėtų, ypač esant tinginiui. Galvojame tik apie save ir savo artimą, esame per daug egoistai. Net nenujaučiame, kad pikčiausias priešas galbūt lygiai taip pat kenčia ir nebyliai rėkia savo tamsaus kambario sienoms. Nepagalvojame, kad visi mes - žmonės. Visi - vienodi. Net jei esame skirtingi kaip tulpė ir narcizas.

Kažkada visi pajusime tai, ką jautė priešas. Tai, ką jautė eilinis skirtingai vienodas praeivis.

Susprogusi laimės bomba

Šiandien. Buvo. Žiauriai. Gera. Diena.
Šiandien! Buvo! Žiauriai! Gera! Diena!
ŠIANDIEN BUVO ŽIAURIAI GERA DIENA!

Kodėl? Nežinau. Antradienis - sunkiausia diena savaitėje, bet ji kažkaip kaskart tampa bene geriausia... Devynios pamokos iš eilės tik su trumpomis pertraukomis. Gerai, dvi paskutinės valandos po keturiasdešimt penkias minutes - šokių būrelis ir akordeonas. Vis tiek veiksmas, vis tiek nuovargis... Bet tos dvi pamokos po keturiasdešimt su trupučiu minučių tampa tokia atgaiva sielai, toks atsivėrimas pasauliui... Pamiršti viską. Gyveni čia ir dabar. Jautiesi gyvas. Gyvas! GYVAS!

Tokiom akimirkom kaip ši, kaip toj stovyklos dainoj: ,,Šaukt iš džiaugsmo, suktis ratu, atrodo, jog esi virš debesų...". Būtent taip jaučiuosi. Jei ne virš debesų, tai bent pora centimetrų aukščiau autobuso, kuriame dabar sėdžiu, grindinio. Nežinau, kiek šį kartą bus telefono spaudinėjimo klaidų, nežinau, kaip iš šalies atrodys šis įrašas. Bet neskaitysiu. Ne, ne, ne! Juk viskas, kas netobula, gali būti nuostabu. Kaip šiandiena.

Myliu muziką. Myliu akordeono pamokas. Kai vėl atsiveri savajam pasauliui, užmiršt aplinkinį. Kai lieki tu, rimtas, melodija ir atsidavimas muzikai.
Mėgstu šokius. Esu viena prasčiausių šokėjų kolektyve. Bet... Vėl visiškas pasaulio pamiršimas. Tik ritmas, mano krievi ir nedadaryti žingsniai bei daug juoko. Ar bent jau pakankamai šypsenų, kai susiduri su kažkuo netyčia pasukęs prieš ratą.

Tokiom dienom myliu gyvenimą. Tokios dienos, tokie antradieniai puikiai iliustruoja gyvenimą - sunkus, bet su daugybę prizų ir laimės akimirkų.

Aišku, jei tik pats to norėsi.

Kada ta smarvė išgaruos

Norėčiau tikėti, kad visos blogybės - tik obuolio graužtukas. Išmestas jau kažin kada, dabar ėmęs pūti, o paskui kažkada jo išvis neliks. Norėčiau žinoti, jog blogybės, kurios dabar pūva, kaip ir graužtukas - išnyks. Paprasčiausiai.

O jei iš tiesų taip ir yra? Jei tas pūvėsių kvapas dabar mane svaigina (ne gerąja prasme), priverčia ne savo noru pamesti galvą? Jei tai, ką dabar mąstau, tėra... blogio aidas? Blogio, įvykusio kažkada seniai. Blogio, kurio kvapas dabar mane pasivijo...

Žinai, ko labiausiai dabar norėčiau? Nusigerti. Visiškai. Nieko bent trumpam neprisiminti. Aišku, aš to nedarysiu, todėl savo suknistą protą (arba savo kasą (organą)) skandinu saldumynuose. Beveik metai, kaip tai darau. Kiek tai gali tęstis?

Šūdas. Šūdas. Šūdas. Viskas yra tik šūdas. Arba obuolio graužtukas.

Vakaro svaigulys

Dievinu vakarus. Metą, kai viską, ką reikia, jau nuveikei. Dievinu tą jausmą, kai gali skirti laiko sau, daryti tai, apie ką svajojai galbūt ištisą savaitę. Kai gali didžiuotis tuo, ką padarei per visą dieną ir dėl nieko nebesirūpinti.

Dar vakarai man patinka todėl, nes miestas tampa labai gražus. Ypač vėlyvą rudenį ar žiemą, kai, rodos, tamsa turėtų pasiglemžti visą gyvybę, tačiau viskas vyksta priešingai - gyvenimas ne sustoja, o imi virte virti.

Vakarai patinka ir dėl to, nes gali niekur neskubėti. Nors viskas sugyvėja, tačiau automobiliai, žmonės juda tarsi ,,Slow mode" rėžimu. Kažin, kas dėl to kaltas? Atsipalaidavę piliečiai ar nakties skraistė, kuri paskandinda skubėjimą savo šešėlyje?

Net muzika vakare tampa ypatinga. Rodos, širdžiai mielas rimtmas tiesiog sklinda po visą tamsų pasaulį drebindamas žemę, o darnūs akordai perskrodžia bekraštį dangų.

Norėčiau, kad gyva vakaro ramybė tęstųsi amžinai. Tamsa, gyvi, bet neskubantys žmonės ir tik mėgstama veikla. Ir muzika.

Ir tas geras jausmas širdy, kai žinai, kiek nuveikei. Kad padarei šiandieną tokia, kokios norėjai...

Balsų aukos ir popierinis namas už komentarą, kurį pats turėsi įsivaizduoti.

Tiesą pasakius, jaučiuosi kaip reklamos agentė. Jei tik galima taip jaustis. Klasei - konkursas po konkurso, ir visų varžytuvių tikslas - surinkti kuo daugiau balsų, like, arba kaip patys konkursų organizatoriai pavadina - ,,gerbėjų dėmesio". Vieną kartą drąsiai rašai visiems iš eilės. Antrą kartą jau atsargiai, nes vos prieš savaitę iš tų pačių žmonių prašei  like. Praėjus kiek laiko, vėl drąsiai prašai. Bet vėl - prašai.

Reklamuoji savo klasės nuotrauką, kurioje atrodai tragiškai. Stengiesi iš visų jėgų, kad tik paskui netektų gailėtis. Ir vis iš naujo. Ieškai naujų būdų, kaip paplatinti nuotrauką, nes tūkstančio balsų kartais negana.

Visiška beprasmybė. Bet iš to susideda gyvenimas - iš mažų laimėjimų ar pralaimėjų.

Laimėti, aišku, smagiau, tad vėl prašau jūsų - paspauskite ant šios nuorodos:
http://woobox.com/mvzkc7/vote/for/11138160, tada švelniai spustelėk ,,Balsas". Dėl grožio ir "like" gali nuspausti.

Mūsų pirmokų, paženklintų ,,b" raide klasė būtų labai dėkinga. Esame visada pasirengę ką reikia pastatyti, sulipdyti ar suremontuoti - tik prašykit!

P.S. Greitai ne tik aš tapsiu reklamos agentė, o ir mano tinklaraštis transformuosis į visus nervuojantį reklamų puslapį. Tikiuos, labai nepyksit.

P.P.S. Jei turit patarimų, kur prakišt nuorodą, kad daug balsų sulauktų - rašykit. Klasė jau visą namą pastatytų. Kad ir popierinį. Kad ir popierinį, kurį pats turėtum įsivaizduoti.

Dar nors kartą

Dar nors kartą pažiūrėti ,,Namelis prerijose" seriją, įsirangius jo lovoje.
Dar nors kartą išgirsti ,,Ką jūs, chebra?", kai jis grįžta namie esant mano draugams.
Dar nors kartą kartu sudainuoti ,,Laukiu dovanų, kaip senelis akinių...".
Dar nors kartą grojant ,,Krokodilo Genos dainelę" išgirsti jį dainuojant šią dainą rusiškai.
Dar nors kartą jį nusitempti į kepyklėlę ,,Karštos bandelės".
Dar nors kartą skanauti jo nupirktą ,,Studentišką" picą.
Nors ir dar kartą išgirsti jį sakant: ,,Užsimerk ir nežiūrėk arba neišsigąsk".
Dar nors kartą kartu puošti kalėdinę eglutę, siekiančią lubas.
Dar nors kartą klausytis jo įkalbinėjimų, kad aš Kalėdoms galbūt vis dėl to noriu ne ,,Baby born" kūdikio, o barbių namo su visais baldais.
Dar nors kartą išvysti jį dainuojantį.
Dar nors kartą bėgioti su jais zooliogijos sodo takeliais.
Dar nors kartą stebėti, kaip jis tvarko man dviratį ar meistrauja naują medinį žaislą.
Dar kartą išleisti su juo aitvarą.
Dar nors kartą išgirsti jų balsus.
Dar nors kartą juos pribėgus apkabinti.
Dar nors kartą būti jų iškeltai į orą.

Nors kartą, prašau. Dar nors kartą.

321

   320. Tiek įrašų čia sutilpo per 3 metus. Tiek minčių, tiek jausmų. Tik galybė eilučių. Galybė manęs. Per daug? Galbūt. Bet ne. Būtent tie...