Po dangum

Laiko nėra, tai tik mūsų dalia – skaičiuoti.
Melo nėra, bet išmokome mes meluoti.
Oras yra, bet kažkaip kažkada sustojam kvėpuoti.
Meilė gyva, tik ne visada mes jai atsiduodam…

Rūkas akyse… Dugnas galvoje…
Stoviu po dangum, aš bandau prisiminti…
Ką reiškia atsimerkt, ir norėt nenumirti…
Užmerkiu akis, aiškiai girdžiu savas mintis...
Noriu atsimerkt ir truputį nurimti…

Nenuostabu, kas stebint turėtų – sukelia juoką…
Į tamsą krentu, sapne gyvenu, ir vėl pasiduodu…

Rūkas akyse… Skylės sieloje…
Stoviu po dangum, aš bandau prisiminti…
Ką reiškia atsimerkt ir norėt nenumirti…
Užmerkiu akis, aiškiai girdžiu savas mintis
Noriu atsimerkt ir truputį nurimti…

Kai kiekvienas stulpelis smelkiasi giliai į širdį, kai kiekvieną eilutę pažįsti kaip niekada gerai. Kai kiekvienas žodis sukelia jausmų laviną, o visos raidės - priklausomybę. Kai dainos ritmas leidžia keistai susikaupti, kai bendras garsų skambesys neišlenda iš galvos, supranti - ši daina jau tampa sava.

Nemėgstu lietuviškų dainų. Yra vos kelios išimtys, kurių akordams nuskambėjus grįžta dailiausi prisiminimai, todėl jos lieka mano klausomos muzikos sąraše. Bet ši... Per daug pažįstama, viskas per daug ,,rugiškai" apdainuota, kad galėtų būti negirdima mano ausų, o paskui - širdies.

Puikiai jaučiu tą rūką akyse ir dugną galvoje. Žinau, ką reiškia išssilgti noro gyventi. Suprantu, ką reiškia girdėti, kad melo nėra, nors visi aplink tą ir tesugeba sukurti. Pažįstama, kai iš pažiūros keisti dalykai sukelia tik juoką. Artimai pažįstu jausmą, kai užsimerkus tegirdi tik savo mintis bei gyveni savo svajose. Po velnių, aš irgi noriu atsimerkt ir truputį nurimti! Tik dažniau aš stoviu ne po dangumi, o po savo kambario lubomis, kurios tiek kartų sugėrė išgaravusias mano ašaras...

Šiaip dainų žodžių dažniausias net nesiklausau, o suveliu viską į bendrą visumą, bet ši daina - išimtis. Kaip ir kiekvienas iš mūsų, kaip ir tavo ar mano gyvenimas. Viskas yra išimtis. Nėra nieko identiško. Nieko.

6 komentarai:

 1. Labai gražu! Nors šita daina taip pat mane užbūrė savo žavesiu, savo muzika, ir tikrai pažįstamais žodžiais, vis dar negaliu atsidžiaugti jog ji sukurta :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ir tave ta daina užkabino :) Puikus įrašas! :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Autorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Užkabino... Ir ačiū!
   Beje, žiūriu, kad įvaldei komentarų naikinimo meną :D

   Panaikinti
 4. Man kažkaip gavos, kad po 2 iškart vienodi pasiskelbė :D

  AtsakytiPanaikinti

321

   320. Tiek įrašų čia sutilpo per 3 metus. Tiek minčių, tiek jausmų. Tik galybė eilučių. Galybė manęs. Per daug? Galbūt. Bet ne. Būtent tie...